İşbirliği


 • Çocuklarımıza ve geleceğimize katkıda bulunduğumuz için gururluyuz.

  “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir!” sloganıyla yola çıkan ve çocukların eğitimine destek olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na, bizlere “Fen Eğlenerek Öğren” eğitim programını hazırlama fırsatı verdikleri için teşekkür ederiz.

  Araştırmacı Çocuk Merkezi olarak Fen Eğlenerek Öğren – Modül 2, Okul ve Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri fen programını hazırladık. TEGV eğitmenlerine, gönüllülerine program içeriği ve uygulaması üzerine eğitimler verdik.

  tegv.org

   

 • Araştırmacı Çocuk Konferansı

  “Araştırmacı Çocuk Merkezi- Türkiye”, “Open University Children Research Centre” ve “Darüşşafaka Eğitim Kurumları” işbirliğiyle gerçekleştirilen Konferans'ın ilk gününde, İngiltere, Avustralya, İran ve Türkiye'den aktif araştırmacı olarak görev alan 10 - 12 yaş grubundaki çocuklar katıldı. Katılımcılar, yaptıkları bilimsel araştırmaları, kendi bakış açılarıyla, arkadaşları, velileri ve öğretmenlerinin yanı sıra akademisyen ve eğitimcilerle de paylaştı. Konferans, yaklaşık 170 katılımcı öğrenci, öğretmen ve akademisyeni buluşturdu.

 • TÜAD Ödül Töreni

  Araştırmacı Çocuk Merkezi’ne genç araştırmacıları yetiştirmeye sunduğu katkıları dolayısıyla “Bilgi Dostu Baykuş Ödülü” verildi. Türk Araştırmacılar Derneği (TÜAD), araştırma sektöründeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları ödüllendirmek için düzenlediği “3. Baykuş Ödülleri Töreni” araştırma sektörünün farklı firmalarını bir araya getirdi. 16 Eylül Çarşamba günü Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleşen ödül töreninde, ve Araştırmacı Çocuk Merkezi’ne ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na genç araştırmacıları yetiştirmeye sunduğu katkıları dolayısıyla “Bilgi Dostu Baykuş Ödülü” verildi. Gecede ödülü, Araştırmacı Çocuk Merkezi adına Program Sorumlusu Dr. Derya Şahhüseyinoğlu, okulumuz adına ise Araştırmacı Çocuk Programı yürütücüsü ve okulumuz Projeler Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu aldı.

 • Yeni Bilim Kültür Amerikan Koleji ve Araştırmacı Çocuk Merkezi İşbirliği

  2. ve 3. Sınıf öğrencileriyle birlikte 12 haftalık bir program yürütüyoruz. Her hafta sorgulamaya dayalı atölye çalışmalarına katılan öğrenciler kendi ilgi duydukları konularla ilgili konular üzerinde çalışmalarını yürütüyorlar.