Ekibimiz


  • Dr. Derya Şahhüseyinoğlu / Araştırmacı Çocuk Merkezi Kurucusu ve Yöneticisi

    Lisans ve lisansüstü eğitimini Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2005 yılında Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora derecesini aldı. Farklı ilköğretim okullarında eğitim uzmanlığı ve danışmanlığı yaptı. 
Hacettepe Üniversitesi’nde ölçme-değerlendirme, okul deneyimi dersleri verdi.

    Eleştirel düşünme ve araştırma becerileriyle ilgili yayın ve çalışmaları vardır. Avrupa Birliği CARIPSIE projesinde yürütücü olarak çalıştı. 2009 yılında Araştırmacı Çocuk Merkezi-Türkiye’yi kurdu. Bu tarihten itibaren çocuklarla birlikte yürütülen pek çok çalışmada yer aldı. Çocukların araştırma yapma becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmaların yürütüldüğü bu merkezin yöneticisidir. “Araştırmacı Çocuk Dergisi”nin sahibi ve 2011 yılında yayımlanan “Araştırmacı Çocuğun El Kitabı”nın yazarıdır.

    derya@acmtr.org

  • Elif Sevli Özer / Eğitim Programları ve İçerik Sorumlusu

    Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Biyoloji Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Doğadaki tüm canlıları, bitki, böcek veya bakteri ayırt etmeksizin çok sever ve sevgiyle onlarla vakit geçirebilir. 2013 yılından bu yana, çalışmalarına Araştırmacı Çocuk Merkezi’nde devam ediyor.

    elifsevli@acmtr.org

  • Kübra Uslu / Eğitim Uzmanı ve İçerik Sorumlusu

    Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Araştırmacı Çocuk Merkezi'ndeki çalışmalarına 2016 yılında gönüllü olarak başladı. Çocukluğundan beri tarlalarda olan Kübra’yı her an çamurlu çizmeleriyle traktör sürerken görebilirsiniz. 

    Kubra.uslu@acmtr.org