Duyurular


 • Araştırmacı Öğretmen 16. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  İklim değişikliği, kirlilik, biyoçeşitliliğin azalması hepimizin ortak sorunu. Bu sorunların neler olduğunu bilmemiz aynı zamanda çocuklarımızla birlikte doğayı tanımak, sevmek ve korumakla ilgili bilinçli davranışlar geliştirmemiz gerekiyor. Tüm dünyada doğa, küresel iklim değişikliği, sürdürülebilir yaşam hakkında eğitim ve öğretim programları hazırlanıyor. Doğayı korumak için neler yapılabileceği ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları planlanıyor.

  Biz de bu sayımızda sürdürülebilir bir yaşam için çocuklarımızın doğayı keşfetmelerini, doğanın koruyucusu olmalarını sağlayacak örnek etkinlikler hazırladık. Etkinliklerde çocuklarla birlikte yapacağınız gözlemlere, deneylere, tartışmalara yer verdik. Ayrıca çevre eğitimi, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği hakkında bilgilerinizi gözden geçirebileceğiniz kaynaklar ve haberler ekledik. Tüm örnekleri çocuklarınızla birlikte keyifle uygulamanız dileğiyle…

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen 15. Sayı Çıktı!

  Bu sayımıza birbirimize sorular sorarak işe başladık. “Haydi, tahmin edin!” dedik ve sorular üzerine tahminlerde bulunduk. Bu tahmin oyununda kimi zaman güldük kimi zaman da olasılık hesaplamaları yaptık. Tahminler ve olasılıklar üzerine daha fazla etkinlik kurguladık. Çocukların da bu etkinliklerle eğlenebileceklerini düşündük.

  Matematik, fen, sosyal, görsel sanatlar ve Türkçe dersleri için çeşitli etkinlikler yazdık. Bu etkinliklerde günlük hayatlarında sıkça karşılarına çıkan tahmin ve olasılık konularına yer verdik. Verileri değerlendirip buna göre karar alabilecekleri durumlar oluşturduk. Hazırladığımız etkinliklerin çocukların bilimsel okuryazarlık ve düşünme becerilerini geliştirmesi konusunda katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

  Eğitim ve öğretim ortamının verimli ve eğlenceli hâle gelmesi dileğimizle. 

 • Araştırmacı Çocuk 47. Sayı "Aklım Okuduklarımda Kaldı!" Çıktı!

  Kitapseverler orada mısınız?

  Evde, kütüphanede ya da bir ağacın altında kitap okuyorsanız, sayfalardan kendinizi alamıyorsanız bu sayımız tam size göre! Sizlere başımızdan geçen maceraları, tanıştığımız arkadaşları, elimizden bırakamadığımız kitapları, sevdiğimiz öyküleri, şiirleri, yazarları, oyunları anlattık. Kurduğumuz hayallerden, etkilendiğimiz fikirlerden, gezdiğimiz yerlerden bahsettik.

  Okumanın keyfine öyle kapıldık ki bir maceradan diğer maceraya atıldık. Aklımız okuduklarımızda kaldı. Heyecanla hepsini yazdık, resimledik, özenle bir araya getirdik. Belli mi olur? Sizin de aklınız okuduklarınızda kalabilir. O zaman dergiyi okurken aklınızdakileri not edin. Okumanın keyfini dolu dolu çıkarın.

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular