Duyurular


 • Araştırmacı Çocuk 44. Sayı "Kim Kiminle Nasıl İletişim Kuruyor?" Çıktı!

  Bu sayımızda iletişim yolları üzerine düşündük. Aklımıza ilk “Acaba karşımızdaki kişinin düşündüklerini ve hissettiklerini nasıl anlayabiliriz?” sorusu geldi. Sonra “Hayvanlar bizi anlar mı, anlarsa nasıl?” diye merak ettik. En çok merak ettiğimiz soru ise “Bebekler konuşmayı nasıl öğrenir?” oldu. Düşündükçe “Aynı dili konuşmadığımız insanlarla anlaşabilir miyiz? İletişim kurmak için hangi araçları kullanabiliriz? Uzayla iletişim kuranlar var mı?
  İletişim kurmak hayatımızı nasıl kolaylaştırır?” gibi soruların yanıtlarını da merak ettik.

  Hep birlikte araştırmaya koyulduk. Bulduklarımızı eğlenceli hikâyeler, etkinlikler, araştırmalar ve çizimlerle size ulaştırdık. Bakalım iletişim denince sizin aklınıza hangi sorular gelecek?

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Çocuk 43. Sayı "Hareketi Severim" Çıktı!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Hareketi severim!

  Koşmayı, tırmanmayı, zıplamayı, sağa sola yuvarlanmayı…
  Her hareketimde kollarımı, ayaklarımı, ellerimi, başımı, nefesimi fark ederim. Kaslarımı, kemiklerimi, zihnimi güçlendirirken mutluluktan havalara uçarım.

  Bu sayımızda “Hareket” üzerine düşündük. Sağlıklı olmak için hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Hep birlikte basit hareketler ve egzersizler yaptık. Spor yapanları izledik. Hayvanların ve bitkilerin hareketini inceledik. Tabii ki bu sırada müzik dinledik, dans ettik, oyun oynadık. 

  Dergiyi elinize alın, istediğiniz sayfadan okumaya başlayın. Sonra etrafınızı inceleyin. Kimler, nasıl hareket ediyor? Hareket ederken neler yapıyor? Araştırın, bakalım neler keşfedeceksiniz!

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen 12. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda günlük yaşantımızda hareket etmenin, beden ve zihin sağlığımızı korumanın ne kadar önemli olduğu üzerine düşündük. Çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını, öğretimi zenginleştireceğini ve eğlenceli hâle getireceğini düşündüğümüz örnek etkinliklere yer verdik. Uygulamalara fiziksel engelli çocukları da dâhil ederek sınıftaki iş birliğini destekleyebilir, çocukların arkadaşlarıyla neşeli vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

  Mutlu ve sağlıklı çocukları topluma kazandırmak dileğiyle.

Diğer Duyurular