Duyurular


 • Araştırmacı Çocuk 45. Sayı "Bilimden Mühendisliğe" Çıktı!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Bilim insanı ya da mühendis dediğimizde aklınıza ilk kim geliyor?

  Meraklı, problem çözmeyi seven, düşünen, hayal kuran, deneme yapmaktan vazgeçmeyen, kararlı biri olabilir mi? Size benzeyen yönleri var mı? Ne dersiniz?

  Bu sayımızda mühendislerin ve bilim insanlarının kimler olduklarını, nasıl çalıştıklarını araştırdık. Buldukları fikirler bizi hem meraklandırdı hem de heyecanlandırdı. Yaratıcı fikirlerin matematik, fizik, kimya ve biyolojiyle buluştuğunda hayatımızı nasıl değiştirdiğini gördük. Bilimin ve mühendisliğin yaşantımızı nasıl kolaylaştırdığını fark ettik. Yaptıkları çalışmalardan esinlenerek sizlere deneyler, etkinlikler, oyunlar hazırladık. Bakalım dergiyi okuyunca aklınıza hangi yaratıcı fikirler gelecek? İşe başlamaya, yola koyulmaya hazır mısınız? Tıpkı hayalinizdeki bilim insanı gibi!

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Çocuk 44. Sayı "Kim Kiminle Nasıl İletişim Kuruyor?" Çıktı!

  Bu sayımızda iletişim yolları üzerine düşündük. Aklımıza ilk “Acaba karşımızdaki kişinin düşündüklerini ve hissettiklerini nasıl anlayabiliriz?” sorusu geldi. Sonra “Hayvanlar bizi anlar mı, anlarsa nasıl?” diye merak ettik. En çok merak ettiğimiz soru ise “Bebekler konuşmayı nasıl öğrenir?” oldu. Düşündükçe “Aynı dili konuşmadığımız insanlarla anlaşabilir miyiz? İletişim kurmak için hangi araçları kullanabiliriz? Uzayla iletişim kuranlar var mı?
  İletişim kurmak hayatımızı nasıl kolaylaştırır?” gibi soruların yanıtlarını da merak ettik.

  Hep birlikte araştırmaya koyulduk. Bulduklarımızı eğlenceli hikâyeler, etkinlikler, araştırmalar ve çizimlerle size ulaştırdık. Bakalım iletişim denince sizin aklınıza hangi sorular gelecek?

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen 12. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda günlük yaşantımızda hareket etmenin, beden ve zihin sağlığımızı korumanın ne kadar önemli olduğu üzerine düşündük. Çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını, öğretimi zenginleştireceğini ve eğlenceli hâle getireceğini düşündüğümüz örnek etkinliklere yer verdik. Uygulamalara fiziksel engelli çocukları da dâhil ederek sınıftaki iş birliğini destekleyebilir, çocukların arkadaşlarıyla neşeli vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

  Mutlu ve sağlıklı çocukları topluma kazandırmak dileğiyle.

Diğer Duyurular