Haberler


 • ODTÜ Geliştirme Vakfı Ankara Okulları

  Bugün ODTÜ Geliştirme Vakfı Ankara Okulları'ndan Eğlenceli Bilim Kulübü 3. sınıf öğrencileriyle keyifli bir gün geçirdik. Tekerleğin hayatımızı nasıl kolaylaştırdığı üzerine düşündük. Tekerlekli araçlar tasarladık. Yaptıklarımızın nasıl çalıştığını gözlemledik, hesaplamalar yaptık. Bu heyecanlı çalışmaya katılan tüm çocuklara ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 • İşte 27. Sayımız!

  Bu sayımızda sıfırın peşine düştük. Sayı mı, şekil mi, yokluk mu derken bir de ne görelim aynı zamanda başlangıç noktasıymış. Tüm bulduklarımızı yazdık, çizdik ve sıfırdan başlayarak anlattık. Haydi, bu sayımızdaki eğlenceli çizimlere, şaşırtıcı bilgilere, düşündürücü sorulara bir göz atın. Sıfırı siz de tanıyın!

  Keyifli okumalar.

 • Rüzgarı Yakala

  Bugün Büyük Kolej 3. sınıf öğrencileriyle birlikte keyifli zaman geçirdik. Rüzgâr enerjisinden nasıl faydalanırız üzerinde düşündük. Ağırlık kaldırmaktan elektrik üretmeye kadar bir çok çalışma gerçekleştirdik. Çalışmaya katılan öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

 • Parçadan Bütüne

  Hafta sonu hep birlikte keyifli saatler geçirdik. Parça, bütün arasında nasıl bir ilişki var? Tartıştık, düşündük. Ardından farklı renkleri, desenleri ve dokuları bir araya getirerek hayal ettiklerimizi kağıda döktük. Bu çalışmaya katılan tüm çocuklara ve çalışmamıza katkıda bulunan Ressam Ohan Kiremitçi'ye teşekkür ederiz.

  1 Aralık 2018 Cumartesi "Bir Kaşık Mühendislik/Köprüler" atölyesinde buluşmak üzere...
  detaylı bilgi için dukkan.acmtr.org

 • İşte 26. Sayımız!

  Bu sayıya bir çağrışım oyunu oynayarak başlıyoruz.
  İlk sözcükleri biz veriyoruz. Sonra siz devam ettirin. Bakalım bu sözcükler sizde neleri çağrıştıracak?
  Gece - gündüz, karanlık - aydınlık, gölge - şekil, gökyüzü - gökkuşağı, mavi - yeşil, parlak - mat…
  Bu çağrışım oyununu devam ettirdik ve bu sayıdaki konumuzu bulduk: Işık!

 • Özel Altın Eğitim Okulları

  Dün Özel Altın Eğitim Okulları’nın davetlisi olduk. İlkokul ve ortaokul öğretmenleriyle birlikte keyifli bir gün geçirdik. “Sorgulamaya dayalı bir eğitim-öğretim ortamı nasıl yapılandırılır?” üzerine hep birlikte düşündük, tartıştık. Çocuklarla yürüttüğümüz uygulamaları bu kez öğretmenlerle birlikte gerçekleştirdik. Çocukların heyecanını onlara aktarabildiğimiz için çok mutluyuz. Bizi okula davet eden okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.