Duyurular


 • Araştırmacı Öğretmen 9. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Her sayımızda yeni yöntemleri keşfedeceğimiz ve bildiklerimizi yeniden gözden geçireceğimiz içerikler hazırladık. Bu sırada çocukların aktif katılım sağlayacağı etkinliklere, tartışma sorularına ve karşılıklı diyaloglara yer vermeye dikkat ediyoruz. Bu sayımızda da pandemi zamanında eğitimde yaşadığımız sorunları gözden geçirdik. “Kendimizin ve çocukların motivasyonunu nasıl artırabiliriz?” diye düşündük. Yüzyüze eğitim sırasında olduğu gibi çocukları harekete geçirebilecek, onların düşünme becerilerine katkı sağlayacak, arkadaşlarıyla ve bizle daha çok paylaşımda bulunacakları etkinliklere yer verdik.

  Her birini keyifle uygulamanız dileğiyle.

 • Taşınıyoruz!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Taşınıyoruz!

  - Nereye taşınıyorsunuz?

  - Kimimiz yakına, kimimiz uzağa.

  - Ne taşıyacaksınız?

  - Eşyalarımızı, yiyeceklerimizi, hayvanlarımızı, hatıralarımızı, biriktirdiğimiz her şeyi…

  - Nasıl taşıyacaksınız?

  - Topladık, her birini bir yere koyduk. Yardım edecek herkesi, her şeyi bulduk.

  - Ne zaman taşınacaksınız?

  - Yakında!

   

  Bu sayımızda taşınma fikri üzerine düşündük. Nelerin, nasıl, ne kadar uzağa taşınabileceğini merak ettik. Düşündük, inceledik, denemeler yaptık, yazdık, çizdik. Taşınmaya hazırız! Bize katılmaya ne dersiniz? Hem eğlenir hem de sevdiğiniz sayfaları yanınızda taşırsınız.

  Keyifli okumalar,

  Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda çocukların eleştirel bakış açısı kazanacakları, mantık yürütecekleri, bir problemin çözümünde izleyecekleri yollara ilişkin örnek durumlara, etkinliklere ve sorulara yer verdik. Her bir örnek planı bir öğrenme alanıyla ilişkilendirerek eleştirel düşünmenin derslerde nasıl uygulanabileceğini açıklamaya çalıştık. Hazırladığımız örnekler üzerine düşünüp, istediğiniz gibi yeniden düzenleyip, yeni sorular ekleyerek içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz. Uygulamaları sınıfa aktardığınızda eleştirel düşünme becerisinin hem kendi hayatınızda hem de çocukların hayatında nasıl bir değişim yaratacağını gözlemleyebilirsiniz.

  Aklınıza takılan soruların bol olması dileğiyle,

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular