Duyurular


 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Gelecek eğitim - öğretim yaşantımızda uzaktan eğitimin önemli bir yeri olacak. Bildiklerimizi ve alışkanlıklarımızı çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelere göre düzenleyip, bilgiye ulaşımı kolaylaştıracağımız ve öğrenmenin sürekliliğini farklı yollardan sağlayacağımız yeni bir hazırlık içindeyiz. 

  Bu durumu göz önünde bulundurarak yeni sayımızda uzaktan eğitim modelini ele aldık. “Uzaktan eğitim modeli nedir? Nasıl uygulanır? Ne tür etkinlikler planlanabilir? Öğretim nasıl değerlendirilir? Çocukların ve öğretmenlerin sorumlulukları nelerdir?” gibi sorular üzerine düşündük. Uzaktan eğitimde kullanabileceğiniz örnek uygulamalara yer verdik. Dergiyi inceleyebilir, örneklerden esinlenebilir ve planlarınızı oluşturabilirsiniz.

  Sizlere katkı sağlaması dileğiyle,

  Keyifli okumalar.

 • Zıpla Dur, Dengeyi Bul!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Heykel oyununu bilenler var mı?

  Adım atar, ilerler sonra heykel gibi bir anda donarsınız. Dengenizi kaybetmeden bir süre beklersiniz.
  Bu şekilde hedefe ulaşmaya çalışırsınız. Heykel gibi beklediğiniz sırada içinizden biri güldüğünde ardından herkes güler ve birden tüm dengeler bozulur. İşte oyunun en eğlenceli yanı budur.

  Bu sayımızda “Oynadığımız oyunlar sırasında dengemizi nasıl sağlıyoruz?” sorusunu sorduk. Merak edip doğada, gezegenler arasında, ürettiğimiz malzemelerde, hayvanların hareketlerinde ve sanatta dengeyi aradık. Bulduklarımızı yazdık ve çizdik. Hepsi hem eğlenceli hem de ilgi çekici.

  Şimdi derginin sayfalarını bir bir çevirin,

  Zıplayın, sonra durun,

  Eğlencenize eğlence katın.

  Keyifli okumalar!

  Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

Diğer Duyurular