Duyurular


 • Toprağı Seviyorum

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Elinize bir avuç toprak alın, yakından inceleyin.  Sonra yere serpiştirin, toprakla oynamaya hazır olun.

  Bu sayımızda toprağı merak ettik. Merak edince hiç durur muyuz! Hemen toprağı kazmaya başladık. İçinden çıkanlara çok şaşırdık. Hepsini tek tek inceledik. Bizim gibi merakla toprağı inceleyen herkesin peşine düştük. Kimisini tarlada, kimisini denizin altında, kimisini uzak adalarda, kimisini de Mars’ta bulduk. Yorulunca bir ağacın altında oturup dinlendik. En sevdiğimiz tohumları ektik, suladık. Ağacın altında oyunlar oynadık. Çamurundan toplar, tozlarından resimler yaptık. Yaptığımız topları kuşlar kaptı. Kuşların ardından koştuk, koştuk, toprağın içinde yuvarlandık. Üstümüz başımız toprak oldu, koştuğumuza değdi. Eğlenceli bir sayı daha sizlerin oldu. Biz toprakla oynamayı çok sevdik. Şimdi sıra sizde, dergimizin sayfalarını çevirin, eğlenceye katılın!

  Keyifli okumalar,

  Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

 • Taşınıyoruz!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Taşınıyoruz!

  - Nereye taşınıyorsunuz?

  - Kimimiz yakına, kimimiz uzağa.

  - Ne taşıyacaksınız?

  - Eşyalarımızı, yiyeceklerimizi, hayvanlarımızı, hatıralarımızı, biriktirdiğimiz her şeyi…

  - Nasıl taşıyacaksınız?

  - Topladık, her birini bir yere koyduk. Yardım edecek herkesi, her şeyi bulduk.

  - Ne zaman taşınacaksınız?

  - Yakında!

   

  Bu sayımızda taşınma fikri üzerine düşündük. Nelerin, nasıl, ne kadar uzağa taşınabileceğini merak ettik. Düşündük, inceledik, denemeler yaptık, yazdık, çizdik. Taşınmaya hazırız! Bize katılmaya ne dersiniz? Hem eğlenir hem de sevdiğiniz sayfaları yanınızda taşırsınız.

  Keyifli okumalar,

  Dr. Derya Şahhüseyinoğlu

 • Araştırmacı Öğretmen

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Gelecek eğitim - öğretim yaşantımızda uzaktan eğitimin önemli bir yeri olacak. Bildiklerimizi ve alışkanlıklarımızı çağın gerektirdiği teknolojik gelişmelere göre düzenleyip, bilgiye ulaşımı kolaylaştıracağımız ve öğrenmenin sürekliliğini farklı yollardan sağlayacağımız yeni bir hazırlık içindeyiz. 

  Bu durumu göz önünde bulundurarak yeni sayımızda uzaktan eğitim modelini ele aldık. “Uzaktan eğitim modeli nedir? Nasıl uygulanır? Ne tür etkinlikler planlanabilir? Öğretim nasıl değerlendirilir? Çocukların ve öğretmenlerin sorumlulukları nelerdir?” gibi sorular üzerine düşündük. Uzaktan eğitimde kullanabileceğiniz örnek uygulamalara yer verdik. Dergiyi inceleyebilir, örneklerden esinlenebilir ve planlarınızı oluşturabilirsiniz.

  Sizlere katkı sağlaması dileğiyle,

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular