Duyurular


 • Araştırmacı Çocuk 43. Sayı "Hareketi Severim" Çıktı!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Hareketi severim!

  Koşmayı, tırmanmayı, zıplamayı, sağa sola yuvarlanmayı…
  Her hareketimde kollarımı, ayaklarımı, ellerimi, başımı, nefesimi fark ederim. Kaslarımı, kemiklerimi, zihnimi güçlendirirken mutluluktan havalara uçarım.

  Bu sayımızda “Hareket” üzerine düşündük. Sağlıklı olmak için hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Hep birlikte basit hareketler ve egzersizler yaptık. Spor yapanları izledik. Hayvanların ve bitkilerin hareketini inceledik. Tabii ki bu sırada müzik dinledik, dans ettik, oyun oynadık. 

  Dergiyi elinize alın, istediğiniz sayfadan okumaya başlayın. Sonra etrafınızı inceleyin. Kimler, nasıl hareket ediyor? Hareket ederken neler yapıyor? Araştırın, bakalım neler keşfedeceksiniz!

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Çocuk 42. Sayı "Suyu Koru Dünyayı Koru" Çıktı!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Su olmadan kaç gün geçirebilirsiniz? Bir, iki, üç, dört...
  Ama daha fazla değil!
  Düşünsenize su, bizim için ne kadar önemli!
  Su olmazsa yaşam da olmaz.

  Bu sayımızda suyun peşine düştük. Denizleri, gölleri, okyanusları, yer altı sularını gezdik, inceledik. Geçmişten günümüze su kaynaklarının nasıl değiştiğini araştırdık. Bulduklarımız bizi önce kaygılandırdı ancak sonra çözüm bulmak için harekete geçirdi. “Eğer her birimiz katkı sağlarsak Dünya’mızı ve suyu koruyabiliriz,” diye düşündük. Heyecanla aklımızdan geçen fikirleri ve önerileri sizlere yazdık. Tabii suyun eğlencesini de unutmadık. Geleceğimiz için sizleri de suyu korumaya davet ediyoruz. 

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen 11. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda çocukların ihtiyaçlarını düşünerek onların derse katılımlarını ve motivasyonlarını artırabilecek aynı zamanda öğrendiklerini kolayca hatırlayabilecekleri yollar üzerine düşündük. Bunun için çocukların okudukları kitapları, dergileri, eğlenceli buldukları karikatürleri ve sevdikleri şiirleri inceledik. Hangi konulara ilgi ve heyecan duyduklarını gözlemledik. Ardından birbirinden farklı metinlerin derste kullanımının etkisinin neler olabileceğini araştırdık ve araştırdıklarımızı kullanabileceğiniz uygulama planlarına dönüştürdük.

  Dergide yer verdiğimiz örnekleri inceleyebilir, sınıfınızda kullanabilirsiniz. Hazırladığımız örneklerin sizlere ve çocuklara farklı bir bakış açısı kazandırması dileğiyle…

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular