Duyurular


 • Araştırmacı Öğretmen 12. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda günlük yaşantımızda hareket etmenin, beden ve zihin sağlığımızı korumanın ne kadar önemli olduğu üzerine düşündük. Çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını, öğretimi zenginleştireceğini ve eğlenceli hâle getireceğini düşündüğümüz örnek etkinliklere yer verdik. Uygulamalara fiziksel engelli çocukları da dâhil ederek sınıftaki iş birliğini destekleyebilir, çocukların arkadaşlarıyla neşeli vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

  Mutlu ve sağlıklı çocukları topluma kazandırmak dileğiyle.

 • Araştırmacı Çocuk 42. Sayı "Suyu Koru Dünyayı Koru" Çıktı!

  Merhaba Araştırmacı Çocuklar,

  Su olmadan kaç gün geçirebilirsiniz? Bir, iki, üç, dört...
  Ama daha fazla değil!
  Düşünsenize su, bizim için ne kadar önemli!
  Su olmazsa yaşam da olmaz.

  Bu sayımızda suyun peşine düştük. Denizleri, gölleri, okyanusları, yer altı sularını gezdik, inceledik. Geçmişten günümüze su kaynaklarının nasıl değiştiğini araştırdık. Bulduklarımız bizi önce kaygılandırdı ancak sonra çözüm bulmak için harekete geçirdi. “Eğer her birimiz katkı sağlarsak Dünya’mızı ve suyu koruyabiliriz,” diye düşündük. Heyecanla aklımızdan geçen fikirleri ve önerileri sizlere yazdık. Tabii suyun eğlencesini de unutmadık. Geleceğimiz için sizleri de suyu korumaya davet ediyoruz. 

  Keyifli okumalar.

 • Araştırmacı Öğretmen 11. Sayı Çıktı!

  Değerli Öğretmenlerimiz,

  Bu sayımızda çocukların ihtiyaçlarını düşünerek onların derse katılımlarını ve motivasyonlarını artırabilecek aynı zamanda öğrendiklerini kolayca hatırlayabilecekleri yollar üzerine düşündük. Bunun için çocukların okudukları kitapları, dergileri, eğlenceli buldukları karikatürleri ve sevdikleri şiirleri inceledik. Hangi konulara ilgi ve heyecan duyduklarını gözlemledik. Ardından birbirinden farklı metinlerin derste kullanımının etkisinin neler olabileceğini araştırdık ve araştırdıklarımızı kullanabileceğiniz uygulama planlarına dönüştürdük.

  Dergide yer verdiğimiz örnekleri inceleyebilir, sınıfınızda kullanabilirsiniz. Hazırladığımız örneklerin sizlere ve çocuklara farklı bir bakış açısı kazandırması dileğiyle…

  Keyifli okumalar.

Diğer Duyurular